Forum miesięcznika Libertas

Miesięcznik Libertas => Technicznie => Wątek zaczęty przez: Art on 21-01-2020, 18:30:47Tytuł: Open Office
Wiadomość wysłana przez: Art on 21-01-2020, 18:30:47
Witam. Bardzo podobał mi się artykuł Nauka Pisania i chociaż raczej wszystko o czym było pisane znałem to przeczytałem z ciekawością i natychmiast poleciłem go swoim dzieciom. Świetny krótki i treściwy. Chciałbym podsunąć następny odcinek a mianowicie o stylach stron. Jak zrobić (puste strony nie tylko po stronie tytułowej), żeby się liczyły a nie drukował,y nie tylko po stronie tytułowej ale np. żeby zawsze kolejne rozdziały  drukowały się zawsze od prawej strony itd. Ja osobiście mam taki problem, że taki stworzony układ dokumentów się nie zapisuje i strony gubią nadaną nazwę stylu.
Po otwarciu na nowo dokumentu, strony mają styl taki jak był wcześniej stworzony pewnie dość przypadkowo. Czy w Writer można dodawać strony lub grafiki PDF . Żeby grafiki nie skakały po stronach  (a potrafią zachowywać się nie przewidywalne Mile widziane artykuły o Calc arkusze kalkulacyjne to najbardziej przydatne programy świata.
pozdrawiam: Artur


Tytuł: -
Wiadomość wysłana przez: Getastamp on 28-06-2022, 13:58:26
podniosę stary temat, ale inne pytanie:

jak mam w pracy dłuższe cytaty pisane mniejszą czcionką, to jak zrobić, żeby one były po 1 cm z obu stron wcięte względem podstawowego tekstu?  mam nadzieję, że pytanie jest zrozumiałe  : -

