Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: 1 [2] 3
Drukuj
Autor Wątek: ULUBIONY AUTOR  (Przeczytany 25047 razy)
hanka
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #15 : 30-11-2010, 08:24:18 »

Doczytałam numer do końca i jestem już gotowa na następny Uśmiech. I chyba jeszcze nie wspominałam o nowym opowiadaniu Gabryś - bardzo mi się podoba. Pozdrawiam i czekam na kolejny numer.
Zapisane
wues
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #16 : 03-12-2010, 10:50:50 »

A ja wlasnie zaczalem czytac nowy numer. Widze ze temat zakazu palenia dominuje. Mnie też zastanawialo jak to jest, ze nie bylo wrzawy przy okazji podniesienia podatkow, ze ludzie nie protestuja gdy (nie)rzad majstruje przy ofe, czy wprowadza kolejne zakazy... moze faktycznie doszlo juz do tego, ze mozna zrobic wszystko i nikt nie podskoczy? Tylko nie podzielam wiary Naczelnego w dzieci... przeciez one tez musza chodzic do szkol. Za 10 lat tez grzecznie ubiora kaski, zapna pasy i wypruja sobie zyly zeby zaplacic podatki.
Zapisane
Naczelny
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 248



WWW
« Odpowiedz #17 : 07-12-2010, 20:49:13 »

To był wstępniak, mało miejsca, skróty myślowe... może się przez to nieprecyzyjnie wyraziłem. Chodziło mi o to, że dzieci są jeszcze najmniej skażone i mają w sobie relatywnie sporo naturalności... jasne, że państwowa edukacja to zabija, że uczy głupot, fałszuje pojęcia, nie uczy logicznego myślenia (bo jeszcze ktoś by doszedł do niebezpiecznych wniosków) tylko oczywistych oczywistości. Ale po pierwsze rodzice mogą swoje dzieci na takie szkolne pranie mózgu jakoś przygotować, minimalizując przy tym szkody. Po drugie, może część z nich uratuje wrodzona skłonność do buntowania się? Nie wiem... w każdym razie dorosłych spisuję już na straty... z każdym kolejnym miesiącem upewniam się, że to bezmyślne stado niewolników z klapkami na oczach. Może 5% widzi co się dzieje, ale są skutecznie zakrzykiwani przez tę demokratyczną (tfu) większość.

Do pełni szczęścia zabrakło mi tylko jakiegoś kontrowersyjnego tekstu naczelnego Mrugnięcie.

W takim razie wstępniak wraz z tym - mam nadzieję wystarczająco kontrowersyjnym - komentarzem jest specjalnie dla Pani:).
Pozdrawiam
Zapisane

To explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before.
hanka
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #18 : 10-12-2010, 15:29:43 »

Potraktuję ten wątek jak 'księgę wniosków i zażaleń' i zacznę od tego, że zapytam dlaczego nie ma drugiej części opowiadania 'Gabryś'? Do grudniowego numeru pasowałoby jak ulał, jak to tak?

Zakaz palenia faktycznie dominuje, ale to dobrze, bo inne media już o tym zapomniały... co prawda podobnie jak Pani Kasia nie palę i zakaz może nawet jest mi na rękę, a gdyby nie Libertas to może nawet bym się nad tym nie zastanawiała, ale te trzy felietony dały mi dużo do myślenia. Zwłaszcza porównanie do III Rzeszy (http://www.libertas.pl/bij_palacza.html). Przyznam, że nie wiedziałam, że tam również był zakaz palnia... (Bruner z Gestapo chyba palił?) Odkąd Was czytam zdecydowanie więcej 'widzę' i za to bardzo dziękuję.

A wstępniak i ten komentarz... mógłby być bardziej kontrowersyjny... plucie na demokrację (tfu Chichot) już mnie nie gorszy, może nie jestem monarchistką, ale już nie powtarzam bezmyślnie, że to 'najlepszy możliwy system'. Proszę się bardziej postarać i napisać coś co naprawdę mnie zszokuje.

No i widzę, że wzorem Pani Basi i Pana Kuby, nowy tekst z Rumunii pisał Pan wspólnie z małżonką Uśmiech. Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
olga.rarytas
redakcja
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #19 : 10-12-2010, 18:46:12 »

Z posiadanych informacji mogę wnioskować, że tekstu o Rumunii kolega Witek nie pisał raczej z małżonką (chyba, że coś się zmieniło w jego stanie rodzinnym  Buzia na kłódkę)

A co do kontrowersyjności: moim zdaniem tekst nie musi być kontrowersyjny, żeby był dobry;-) choć czasem dodaje mu to pikanterii, to fakt;-)
Zapisane

Różnorodność źródłem jedności
Naczelny
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 248



WWW
« Odpowiedz #20 : 12-12-2010, 22:47:50 »

Potraktuję ten wątek jak 'księgę wniosków i zażaleń' i zacznę od tego, że zapytam dlaczego nie ma drugiej części opowiadania 'Gabryś'? Do grudniowego numeru pasowałoby jak ulał, jak to tak?

Nie dostaliśmy... może autorka jeszcze nie napisała dalszego ciągu:).

No i widzę, że wzorem Pani Basi i Pana Kuby, nowy tekst z Rumunii pisał Pan wspólnie z małżonką Uśmiech. Pozdrawiam serdecznie.

No i jeszcze małe dementi. Gdy pisałem o Wesołym Cmentarzu w Sapancie, poprosiłem o pomoc przy tłumaczeniu z rumuńskiego. Pomogła mi wtedy między innymi właśnie Joanna Suciu. Jak się okazało mieszka w Satu Mare, więc dzięki niej dowiedziałem się również paru rzeczy o tym mieście. Poza tym byliśmy w Satu Mare bardzo krótko i nie zdążyliśmy zobaczyć wszystkiego co chcieliśmy, w związku z tym nie miałem zdjęć niektórych miejsc i tu również Joasia była bardzo pomocna. Ale jak to już zostało powiedziane Joasia nie jest moją żoną i nawet nie mieliśmy się okazji spotkać:).
Pozdrawiam.
Zapisane

To explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before.
Naczelny
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 248



WWW
« Odpowiedz #21 : 17-12-2010, 20:54:11 »

Dzisiaj zasypało nam forum spamem bardziej niż ulice śniegiem. Usunąłem ponad dwieście wiadomości. Niestety z rozpędu usunąłem też jeden dzisiejszy post pani Hani. Bardzo przepraszam. Proszę się nie gniewać, to naprawdę nie była cenzura:). A przy okazji jeszcze raz dziękuję za wysłanie mi informacji, że ktoś spamuje, dzięki temu mogłem od razu zareagować. Nie zaglądam tutaj codziennie, więc gdyby ktoś z Was w przyszłości coś podobnego zauważył to proszę dać mi znać.
Zapisane

To explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before.
hanka
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #22 : 20-12-2010, 14:29:28 »

Nie ma za co, cieszę się, że mogłam się przydać.
A w swoim, nieszczęśliwie skasowanym - mam nadzieję omyłkowo Uśmiech - poście, przepraszałam  za wpadkę towarzyską (jak rozumiem zostało mi wybaczone) oraz pisałam, że zmieniłam nastawienie do dzienników z Rodos Pana Jerzego Lengauera. Że bardzo podobają mi się jego recenzje, a niewiedzieć czemu wydawało mi się, że jego dziennik z podróży powinien bardziej przypominać teksty pani Basi, panów Jakuba i Witolda. Nie wiem skąd mi się wziął ten pomysł, ale gdy już mi wywietrzał zaczęłam czytać dzienniki nie jak relację, ale jak powieść... Trzecia część wciągnęła mnie już na tyle, że czekam na kolejne. Przy okazji pozdrowienia dla pana Jerzego.
I jeszcze życzenia chyba składałam. Albo chciałam złożyć (nie pamiętam). Więc:
Życzę wszystkim radosnych i spokojnych Świąt oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Zapisane
wues
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #23 : 23-12-2010, 08:57:25 »

Rowniez zycze wszystkim Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku! Uśmiech Mam nadzieje, ze taki bedzie zarowno dla nas jak i dla miesiecznika Libertas. Pozdrawiam.
Zapisane
olga.rarytas
redakcja
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #24 : 23-12-2010, 15:48:08 »

Na święta. Dla wszystkich:

Kolęda dla zmęczonych

http://www.youtube.com/watch?v=BYaqajpDB3o

« Ostatnia zmiana: 23-12-2010, 15:49:42 wysłane przez olga.rarytas » Zapisane

Różnorodność źródłem jedności
wues
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #25 : 07-02-2011, 14:51:29 »

Dawno nie zagladalem na forum, wiec na poczatku chcialbym wszystkich pozdrowic w nowym roku. A przy okazji gratuluje Naczelnemu wstepniaka - bardzo oryginalny! Wszystkiego jeszcze nie czytalem, ale juz widze ze brakuje czegos spolki Basia&Jakub, a zaczalem sie przyzwyczajac ze to staly punkt miesiecznika.
Zapisane
hanka
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #26 : 16-03-2011, 12:52:37 »

Na szczęście spółka B&K wróciła:). Jak zwykle bardzo fajne artykuły. Trochę mi brakuje podobnych zdjęć z Estonii... widać, że to fajne miejsca, ale zdjęcia mogłyby być lepsze... to trochę psuje efekt... oczywiście lepsze takie niż żadne!
No i świetna relacja z polowania od p. Karoliny! Z numeru na numer coaraz bardziej lubię jej felietony kulinarne i nawet staram się coś od czasu do czasu upichcić, no ale to sprawozdanie podobało mi się nawet bardziej.
Pozdrawiam wszystkich!
P.S. Fajnie, że znowu są opowiadania... ale ciągle czekam na kontynuacje opowiadania p. Zabielskiej.
Zapisane
olga.rarytas
redakcja
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #27 : 16-03-2011, 17:09:10 »

Co do zdjec z Estonii: wiem, że niekoniecznie najlepsze, ale aparat miałam  dużo więcej niż kiepski... Się zebrać trzeba i zobaczyć to na oczy własne;-)

A w kolejnym miesiącu może opowiadań olgi zabielskiej nie będzie, ale będzie pewne genialne opowiadanie pewnej autorki;-) Ale ciii... nie mówcie Witkowi że Wam powiedziałam!
Zapisane

Różnorodność źródłem jedności
hanka
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #28 : 17-03-2011, 12:28:19 »

Ja przepraszam, jeśli to źle zabrzmiało, nie miałam niczego złego na myśli Uśmiech. Wiem, że nie każdego stać na aparat za kilkanaście tysięcy... tak tylko sobie chciałam popsioczyć, bo już trochę rozpieszczona jestem fajnymi zdjęciami Pań Basi, Moniki i Panów Witolda i Jakuba... i nawet z kuchni P. Karoliny zdjęcia są w pełni profesjonalne... No wiem, w głowie mi się poprzewracało... w każdym razie brak lepszych zdjęć nie umniejsza ogólnie bardzo fajnych sprawozdań z wycieczki po Estonii Uśmiech. Pozdrawiam Panią Olgę przy okazji.
A że wiem o tym tajemniczym opowiadaniu też się nie wygadam Uśmiech.
Zapisane
olga.rarytas
redakcja
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #29 : 17-03-2011, 20:40:02 »

Do Estonii trzeba jechać i na oczy zobaczyć, o!
Zapisane

Różnorodność źródłem jedności
Strony: 1 [2] 3
Drukuj
Skocz do: