Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Muszkieterowie - Stefan Witkowski  (Przeczytany 8232 razy)
Adrian
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 2


« : 05-03-2014, 11:44:37 »

dzień dobry,

chciałem zapytać na podstawie czego twierdzi się, że Stefan Witkowski był uznanym wynalazcą, co takiego ciekawego wynalazł? Różnicą jest opracowywanie utopijnych pomysłów (nigdy nie dokończonych), a skonstruowanie czegoś prawdziwego. Czym się wsławił w 1939 r. i dlaczego jest napisane, że został odznaczony Orderem Virtuti Militari V klasy (podczas, gdy tylko został w tej sprawie złożony wniosek, dwie kompletnie różne sprawy). Kto go powołał na „stanowisko szefa grupy konspiracyjnej” - mam wrażenie, że był szefem samozwańczym. Czy jest Państwu znana historia Włodzimierza Szyca ps. „Biegacz” i jego zamordowania? Czy chwalebna jest postawa Witkowskiego w sprawie Ryszarda Świętochowskiego? Czy wiadomo coś Państwu na temat szemranych interesów finansowych Witkowskiego? Jeżeli tak, to czy są jakieś argumenty na obronę? Zastanawiając się logicznie, czy jedna osoba (nawet przy współpracy całego wachlarza arystokratycznych koneksji) jest w stanie w ciągu kilku miesięcy zbudować siatkę wywiadowczą na terenie prawie całej Europy. Gdzie  długotrwałe szkolenie specjalistyczne, gdzie jakiekolwiek doświadczenie, skąd się wzięło jednocześnie tylu wykwalifikowanych szpiegów? Nasuwa się wniosek, że Muszkieterowie działali w oparciu o przygotowane dużo wcześniej „podłoże wywiadowcze”. Patrząc na pazerność finansową i źródło płatności za usługi wywiadowcze kierunek brytyjski wydaje się być słusznym. Czy organizacja wywiadowcza może być sprawnie zarządzana przez jedną osobę, przez nikogo nie kontrolowaną. Jak pokazuje historia prowadzi to do patologii.

Adrian
Zapisane
Anna Strzelec
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1 : 19-03-2014, 13:22:39 »

Dzień dobry Adrianie,

pytania dotyczące postaci Stefana Witkowskiego i stawiane Autorowi, Jerzemu Rostkowskiemu zarzuty, dotyczą prawdopodobnie wątpliwości, które targnęły Panem po zapoznaniu się z książką Kazimierza Leskiego pt. "Życie niewłaściwie urozmaicone. Wspomnienia oficera wywiadu i kontrwywiadu AK".

Zapewniam Pana, że zostaną one absolutnie rozwiane, a udokumentowane odpowiedzi uzyska Pan po przeczytaniu książki Jerzego Rostkowskiego "Świat Muszkieterów - zapomnij albo zgiń", gdy tylko znajdzie się ona na rynku wydawniczym.

Anna Strzelec
Zapisane
Adrian
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : 21-03-2014, 10:36:16 »

dzień dobry,

dziękuję za odpowiedź. Czekam zatem z niecierpliwością na książkę.

Pozdrowienia

Adrian
Zapisane
Anna Strzelec
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #3 : 25-11-2014, 10:59:24 »

  Dzień dobry Panie Adrianie!

 Jeszcze w tym tygodniu będzie Pan mógł zapoznać się z treścią nowej książki  "Świat Muszkieterów- zapomnij albo zgiń" Jerzego Rostkowskiego i interesującym Pana zagadnieniem.
Zapraszamy serdecznie na Targi Książki Historycznej w Zamku Królewskim w W-wie ( J.Rostkowski będzie podpisywać swoje książki w dniach 28 - 30 XI. ) oraz na uroczyste spotkanie z Autorem i jego gośćmi w Coffee Karma przy Plac Zbawiciela, w niedzielę 30 listopada o godz.17:00

Pozdrawiam

Anna Strzelec

« Ostatnia zmiana: 25-11-2014, 11:10:41 wysłane przez Anna Strzelec » Zapisane
Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: