Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Linuks dziecinnie prosty, czyli instalacja UBUNTU dla każdego  (Przeczytany 4102 razy)
_DooM
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


« : 03-04-2010, 08:30:42 »

Artykuł dobry tylko mam dwa zastrzeżenia natury bardziej technicznej:
1. Podane wymagania sprzętowe to naprawdę minimum, do rozsądnej pracy przydałoby się przynajmniej drugie tyle pamięci ram.
2. Zdjęcia nie grzeszą jakością, wygodniej jest zrobić zrzuty ekranu (klawisz print screen), lub gdy zachodzi potrzeba zrobienia zrzutu np. z instalacji systemu. To można ją przeprowadzić z poziomu maszyny wirtualnej np. VirtualBox i zrzut wykonać na komputerze hoście.
pozdrawiam
Krzysztof
PS Jeśli jest zapotrzebowanie to mogę napisać serie artykułów poruszających np. kwestie instalacji sterowników, aktualizacje systemu itp.
Zapisane
Naczelny
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 248



WWW
« Odpowiedz #1 : 03-04-2010, 22:24:02 »

Ad.1 Chodzi o to, żeby ustrzec ludzi przed instalacją systemu na komputerze na którym potem nie wstanie, stąd "absolutne minimum". Dla mnie oczywiste jest, że do komfortowej pracy potrzeba więcej niż minimum... Ale faktycznie, może nie jest to oczywiste dla każdego, w wolnej chwili uzupełnię.
Ad.2 Artykuł był pisany w zasadzie przy okazji (moje dziecko naprawdę instalowało sobie system na swoim komputerze i byłem ciekaw czy poradzi sobie sama), a jakość zdjęć nie była priorytetem. Nie miałem czasu specjalnie do tego celu bawić się w wirtualki. Zresztą zdjęcia po powiększeniu są myślę dość czytelne. Ale fakt, już po zainstalowaniu mogłem robić zrzuty... zostałem przy zdjęciach z rozpędu. Jeśli ktoś ma ochotę przeprowadzić identyczną instalację, z zachowaniem wszystkich wprowadzanych danych, to mogę podmienić zdjęcia.
Ad.PS Jest:). W kolejnym odcinku chciałem w skrócie opisać oprogramowanie, które jest domyślnie zainstalowane + jak zainstalować inne potrzebne rzeczy typu kadu, flash itp... Ale jeszcze nie zacząłem i nie wiem kiedy znajdę na to czas, więc jeśli ktoś chce kontynuować cykl to będzie bardzo mile widziany. W tym wypadku proszę o kontakt.
Pozdrawiam i dziękuję za uwagi.
Zapisane

To explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before.
Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: