Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Przed wyborami...  (Przeczytany 7200 razy)
Naczelny
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 248



WWW
« : 29-04-2010, 20:39:54 »

Rafał co prawda wrzucił to na facebooku... ale tam to zaraz gdzieś zniknie, więc pozwalam sobie to za nim zamieścić i tu:

http://www.youtube.com/watch?v=wAF4LbLb3Ew

A swoją drogą, gdzieś Ty to wykopał??
Zapisane

To explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before.
Kłapouchy
autorzy
Użytkownik
*
Wiadomości: 67


« Odpowiedz #1 : 29-04-2010, 21:42:41 »

Podkradłem koleżance, która podkradła koleżance, masz rację Witku, to nie powinno zaginąć!  Duży uśmiech
Zapisane

...i tak się nie uda
Quarter
autorzy
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2 : 30-04-2010, 00:03:43 »

 heh !  Coś niebywałego...Mrugnięcie

Polecam to ... zaznaczam tego nie da się oglądać, ale posłuchać jak najbardziej.
http://www.youtube.com/watch?v=rIQM-6XON_Q&feature=related
Zapisane
Naczelny
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 248



WWW
« Odpowiedz #3 : 30-04-2010, 18:43:00 »

Aleś trafiła... Kieślowski to mój ulubiony reżyser. Niektóre jego filmy widziałem kilkanaście razy... nie mogłem się powstrzymać i mimo braku czasu obejrzałem sobie tę rozmowę. Jak zwykle szczery do bólu:). Najbardziej podobał mi się fragment o cenzurze:).
Dzięki za link:).
Zapisane

To explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before.
Quarter
autorzy
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #4 : 30-04-2010, 22:56:41 »


Od miesiąca sukcesywnie oglądam Dekalog. Teraz jestem na VIII stacji. Ale oglądam także Jego filmy dokumentalne z początków działalności.  I gdybym miała wybierać to chyba wolę "surowiznę" w postaci dokumentów...niż Trzy kolory.

Zauważyłeś jak w tych programach odstaje od reszty ? Niesamowite.
Zapisane
Quarter
autorzy
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #5 : 30-04-2010, 23:09:07 »

Szczerość powiadasz...A czasami odnoszę wrażenie jak tego słucham, że to raczej kokieteria, sprawdzanie słuchaczy.
I trochę wpuszczanie w maliny. On nie odpowiada na pytania ale swoimi odpowiedziami tworzy  kolejne.
Dzisiaj tego nie uświadczysz, pod płaszczykiem pseudo intelektualnego bełkotu  stosuje się ekshibicjonizm. Przekraczający często granice dobrego smaku.

Zapisane
Naczelny
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 248



WWW
« Odpowiedz #6 : 03-05-2010, 11:25:27 »

Ja lubię zarówno dokumenty jak i jego późniejsze filmy. W jednych i drugich widać jego rękę... z drugiej strony gdybym miał wybrać, to jednak wole Trzy Kolory, Podwójne Życie Weroniki, Przypadek... To są świetne historie, do tego muzyka, aktorzy i ta magia, obecna tylko u największych... Tarkowskiego, Felliniego, czy Bergmana... To są filmy które można oglądać po sto razy i nie mieć dość... Pewnie nie każdy się ze mną zgodzi, ale co zrobić, ja po prostu kocham te filmy!
Pamiętam jak na Ligocie w kinie Miś był tygodniowy przegląd filmów Kieślowskiego. Najpierw leciała jakaś krótkometrażówka, a później coś dłuższego. Bardzo fajnie to było pomyślane, a do tego kino miało świetny klimat, nie było rzędów jak to zwykle bywa, tylko stoliki przy których można było pić piwo i palić papierosy oczywiście:).
Jeśli chodzi o te późniejsze filmy, to chyba każdy z nich był przez jakiś czas moim ulubionym... Dekalog... świetny pomysł i świetne historie, w zasadzie z każdej można by zrobić świetny 90 minutowy film... koniecznie zobacz sobie np. "Krótki film o miłości" i porównaj z Dekalogiem VI... niby to samo, zdjęcia przecież nie były specjalnie kręcone, tylko trochę inaczej zmontowano materiał... a jednak to inny film. No i ta Szapołowska...
 W ogóle wszyscy aktorzy cyklu... rewelacyjny Baka, Zamachowski, Biedrzyńska, Stuhr, Lubaszenko, nie ma sensu wszystkich wymieniać, bo nawet drugoplanowe role są świetnie zagrane! Ci niezwykli (zwykli?) ludzie z jego filmów... Weronika, która umiera śpiewając, tak że aż przechodzą ciarki po plecach... Smutna Julie, w głowie której śpiewają greckie chóry, zakochany w zjawiskowej Dominique Karol, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, jego zabawny brat, czy nieszczęśliwy brydżysta świetnie grany przez Gajosa, Witek biegnący na pociąg, w końcu Filip który w symboliczny sposób kieruje kamerę na siebie...
Krótko mówiąc, cieszę się, że Kieślowski zabrał się za filmy fabularne:).

Szczerość powiadasz...A czasami odnoszę wrażenie jak tego słucham, że to raczej kokieteria, sprawdzanie słuchaczy.
I trochę wpuszczanie w maliny. On nie odpowiada na pytania ale swoimi odpowiedziami tworzy  kolejne.

Myślę, że to nie kokieteria... a szczerość nie wyklucza pewnej gry z dziennikarzami zadającymi pytania, którzy otrzymują zupełnie inne odpowiedzi niż oczekiwali:).
Zapisane

To explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before.
Naczelny
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 248



WWW
« Odpowiedz #7 : 18-06-2010, 17:01:15 »

To jeszcze w ramach wyborczej gorączki:)

http://www.youtube.com/watch?v=o6dIZUFQBhg
Zapisane

To explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before.
Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: