Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: 1 2 [3]
Drukuj
Autor Wątek: Kuchnia pełna niespodzianek  (Przeczytany 32101 razy)
Agula
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #30 : 21-05-2009, 07:48:05 »

ach, zapomniałam dodać, żeby piec chlebek koniecznie na termoobiegu! inaczej będzie zbyt mokry, poza tym nie zrażajcie się pierwszym nieudanym eksperymentem, mnie wyszło dopiero za trzecim razem Mrugnięcie
powodzenia!
PD. dolores, jak Ty się domem zajmujesz z tym gipsem Mrugnięcie? wracaj do zdrowia!
Zapisane
dolores
Moderator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #31 : 21-05-2009, 08:30:31 »

Na szczęście Agula pomaga mi moja mama i teściowie. Dzisiaj jest akurat dzień teściów, więc zabrali Jeremiasza do siebie i odwiozą go do domu dopiero wieczorem. W domu pomaga mi mąż (gotuje, robi zakupy) i Majka (sprząta)..i jakoś to idzie Uśmiech ale przyznam szczerze że mam już dość..popadam w depresje Mrugnięcie
Zapisane
dolores
Moderator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #32 : 20-06-2009, 18:25:38 »

sałatka słoneczna

puszka kukurydzy konserwowej
seler konserwowy
puszka ananasa
świeża czerwona papryka
2-3 ząbki czosnku
5 łyżek majenezu( ja mieszam z jogurtem naturalnym 3 łyzki majonezu i 2 łyżki jogurtu)
30-40 dkg startego sera żółtego
szczypta soli
bazylia

 Kukurydzę seler odsączyć, ananasa wyjąć z puszki pokroić w drobne kawałki, papryka w kostkę, seler zetrzeć. Wszystkie składniki wymieszać. Do majonezu dodać 2-3 łyżki zalewy z anansa i czosnek wymieszać  i polać sosem  majonezowym, w razie potrzeby dosolić. Posypać bazylią:)
pycha:) Język

Sałatkę zrobiłam na wczorajszą imprezę i.......rozeszła się błyskawicznie! Uśmiech Bardzo dobra! Uśmiech Ja zrobiłam z podwójnych porcji (poza serem, tego zużyłam tyle ile w przepisie) i starczyło spokojnie na 10 osób. Polecam! Uśmiech
Zapisane
Natally
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #33 : 17-11-2011, 09:43:49 »

Sałatka jest super, tylko zamiast selera konserwowego dodałam lekko obgotowany seler i też była pyszna  Chichot
Zapisane
psajcho
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #34 : 14-01-2024, 17:35:38 »

A jakieś przepisy macie?
Zapisane
Agata
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #35 : 22-01-2024, 18:08:01 »

Zgadzam się z przedmówcami. W dzisiejszych czasach trzeba szukać oszczędności bo jednak życie stało się dość drogie. Nie każdy przecież ma fundusze by stołować się w restauracjach czy korzystać z cateringu. Dlatego w internecie możemy znaleźć zupełnie za darmo wiele porad na ten temat. Rozpoczynając swoją przygodę z gotowaniem musimy zaczynać od prostych przepisów. Mają idealne proporcje na knedle - https://uwielbiam.pl/artykul/jak-zrobic-idealne-ciasto-na-knedle będziemy w stanie zrobić je od pierwszego razu. To świetna okazja by zrobić pozytywny wrażenie na naszych bliskich.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]
Drukuj
Skocz do: