Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: RELIGIA ROCKA - NOWA KSIĄŻKA W KSIĘGARNIACH  (Przeczytany 3968 razy)
tomix
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


« : 31-07-2010, 18:44:19 »

Polecam zakup pewnej nowe pozycji wydawniczej.
Szukaj książek z zakresu socjologii i psychologii, które omawiałyby współczesną kulturę powstala w oparciu o muzyczna ilustrację.Lektura w pierwszym rozdziale wbudzławe mnie kontroweryjne uczucia, trudno było mi zaakceptować stawiane tezy ale czytajac dalej kolejne rozdzialy zauważyłem, że autor niezwykle spójnie analizuje muzyczny biznes omawiajc wiele niesłychanych wydarzen które maja jak sie okazuje duzy zwiazek z okultyzmem i pewnymi agendami tajnych organizacji o fundamencie anytchrzescijanskim. Spodobało mi się że autor nie forsuje swoich tez tylko wyraznie eksponuje pewne watki które wyraznie wskazuja na to że sporo w tej show biznesowej bajce to jawny neopoganizm zaś idee new age to dewiza co drugiej gwiazdy. Zaczołem sporo czytqc na ten temat na anglojezycznych portalach i sprawa w rzeczywistosci jest jeszcze daleko bardzoej zastanawiajaca, ksiąza Religia Rocka tylko metodologicznie wskazuje na problem. Jak sie okazuje wielu artysów doslownie mowi na temat powiaznai przemyslu muzcznego z okultyzmem ostanio przestrzegał nas o tym Michael Jackson ... i w dziwnych okolicznosciach zginał. Uważam, że taka lektura jest przydatna. Autor niezwykle mądrze i wnikliwie ujął ważne problemy natury etycznej, psychologicznej i socjologicznej . Książka nie ma nic wspólnego moim zdaniem z omawianiem rocka czy też jego ujęciem historycznym. To zdecydowanie krytyczny dyskurs na temat tego co się dzieje za kurtyną show biznesu , bez jupiterów i całej kolorowanki jaką przedstawiają nam media . Ludzie to odbierają bezkrytycznie widząc w tym tylko dobro zabawę . Problem jak sam autor zauważa jest zdecydowanie godny psychologicznego rysunku i podkreślenia. To co kupujemy w postaci rozrywki to nic innego jak fałszywe idee, które mają zastąpić te które do tej pory uważano za budujące człowieczeństwo. Niewiarygodna ślepota i zaciemnienie percepcji uniemożliwia wielu ludziom zrozumienie tego rodzaju informacji. Ludzie w tym momencie powinni zadać sobie pytanie co jest ich absolutem. Dla tych którym Bóg jest tylko igraszką klechów to stek szukania dziury w całym, dla ludzi szukających prawdy to drogowskaz i przestroga . Książa porusza bardzo istotne, ale niebezpieczne obszary spostrzegania różnych kategorii etycznych a przy tym rozumienia ich religijnej formy w kontekście czystej relacji artystów do niej. Ważna książka dla ludzi którzy poszukują Boga i stawiają pytanie o jakim Bogu mówią idole i w stosunku do jakiego Boga mają tyle zniechęcenia
Zapisane
Rozka
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1 : 19-08-2010, 23:29:29 »

Cokolwiek mało zrozumiale napisany tekst.
Nie mniej do ksiażki zachęcił.
Zapisane

Nie jestem klickiem lego, nie muszę do wszystkich pasować.
Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: