Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: trzylatek czesto mruzy oczy  (Przeczytany 19897 razy)
izabellamo
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 4


« : 15-04-2009, 19:20:15 »

Przede wszystkim witam wszystkie mamy i dziękuję za zaproszenie na forum.
Chciałbym zapytac Was czy spotkałyście się kiedyś z takim problemem. Mój syn prawie trzyletni Filip często oglądał (do tej pory) bajki  ale od niedawna zaczął mnużyc oczy z przerażającą częstotliwością. Nikt u nas w rodzinie nie miał problemów ze wzrokiem, ale zaczynam się poważnie tym martwic.
Zapisane
Agula
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #1 : 16-04-2009, 09:27:34 »

podobno dzieci oczka mrużą, jak za blisko mają telewizor, moja Natalka ma 18 mcy i też zaczyna trzeć i mrużyć często oczka, choć u nas telewizji jak na lekarstwo (wolimy spacerki  Uśmiech ), spróbuj opo prostu ograniczyć komputer i telewizor maluszkowi! pozdrawiam!
Zapisane
martynia
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #2 : 16-04-2009, 10:53:16 »

A ja bym tak na wszelki wypadek poszła z dzieckiem do okulisty.Badanie jest najczęściej szybkie i nie boli.Moja córcia nosiła okulary w wieku 3 latek.Po roku była poprawa.Teraz ma już 9 lat i wsio ok.Pozdrawiam
Zapisane
Agula
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #3 : 16-04-2009, 11:24:47 »

martynia, jasne, że masz rację, okulista to świetny pomysł, ale ja niestety mam bardzo złe doświadczenia z dzieciństwa co do diagnozy - założyli mi okulary (+) jako 3 letniemu dziecku, nosiłam je chyba dwa lata po czym okazało się, że jeśli wogóle powinnam nosić okulary, to tylko (-).. do dziś z wadą się borykam..a wszystkie wiemy, że telewizor w nadmiarze nawet dorosłemu zaszkodzi  Mrugnięcie
Zapisane
dolores
Moderator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #4 : 16-04-2009, 11:28:33 »

Też skłaniałabym się do badania wzroku Filipa. U mnie w rodzinie tez nie było wad wzroku, a ja już od 4 roku życia nosze okulary. Najpierw (+), potem w wieku 15 lat zeszło mi na (-).. i tak całe życie ślepa kura ze mnie Mrugnięcie Filip nie musi miec jakiś poważnych problemów ale lepiej to skonsultowac z okulista. Najprawdopodobniej przed badaniem będziesz musiała mu zakropić oczka Atropiną. Mój Jeremi miał badany tak właśnie wzrok jak miał zaledwie 2 miesiące, ponieważ zaraz po urodzeniu był leczony m.in. tlenem, który mógł uszkodzić oczka. Na szczęscie okazało się że wszystko jest ok Uśmiech
Zapisane
izabellamo
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #5 : 16-04-2009, 12:38:13 »

Dziękuję za odpowiedzi, mam tylko nadzieję że to nic takiego, pogrzebałam na necie i i się dowiedziałam że to mogą byc tez  tiki nerwowe, do okulisty i tak się wybiorę aby się upewnic. jeszcze raz dziekuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Dam znac jak już będę po   wizycie.
Zapisane
martynia
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #6 : 21-04-2009, 09:10:34 »

Agula dużo się zmieniło i muszę powiedzieć,że okuliści dysponują teraz bardzo często sprzętem,gdzie trudno o złą diagnozę.Wszystko odbywa się szybko i skutecznie Mrugnięcie
Zapisane
Agula
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #7 : 21-04-2009, 09:37:00 »

oczywiście martyniu, masz rację, ale powiem Ci z własnego, wcale nie tak dawnego, doświadczenia - kilka miesięcy temu robiłam sobie trzy komputerowe badania w ciągu jednego dnia (mój sceptycyzm.. i zbyt szybkie zmiany szkieł w okularach) i każde wyszło inaczej! zazwyczaj kieruję się intuicją w ocenie, w końcu po co innego nam instynkt macierzyński Mrugnięcie
moja Natalka zaraz po porodzie dostała uczulenia na azotan srebra, którym noworodkom zakrapla się profilaktycznie oczka, trzymało ją to z dobre trzy miesiące, łzawienie, ropa itp.. okulista orzekł, że ma zatkane kanaliki łzowe (mimo, iż łzawiły oczka bez przerwy) i przypisał całą baterię kropli do oczu.. po miesiącu bezskutecznej terapii odstawiłam wszystkie kropelki i wyleczyłam córeczce oczka solą fizjologiczną i zwykłą toaletą oczu... stąd mój sceptycyzm..
Zapisane
Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: