Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Brzydki zapach z pralki  (Przeczytany 39912 razy)
Teresa13
Użytkownik
**
Wiadomości: 51


« : 16-04-2009, 21:44:29 »

Jakiś czas temu zauważyła, a bardziej stosowne byłoby napisać wyczułam, nieprzyjemny zapach w mojej pralce. Wziełam się za szorowanie tych częsci które się da wyczyścić, czyli gumy przy drzwiczkach, szufladki na proszek. NIestety nic to nie dało. Czy ma może ktoś pomysł co to może byc i jak tego się można pozbyć?
Zapisane
monisia
Użytkownik
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #1 : 17-04-2009, 12:14:49 »

Znalazłam w internecie takie pomysły:
1. wsypać środek do czyszczenia zmywarki i wykonać pranie skrócone
2. nie wlewać płynu do szufladki, tylko bezpośrednio do bębna. Jak się wlewa do szufladki to płyn osadza się w głębi szufladki i w przewodzie pralki.
3. raz na jakiś czas wlewać do szufladki 1szkl octu i nastawiać puste pranie,to
oczyści wszystkie osady.

Powodzenia Uśmiech
Zapisane
Agula
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #2 : 17-04-2009, 14:13:59 »

ja jeszcze doczytałam w mojej instrukcji do pralki, żeby przynajmniej raz na miesiąc prać w temp. 80 stopni, poza tym  w każdej pralce jest wyjmowany (choć często doooobrze ukryty) filtr na drobne rzeczy wypadające z kieszeni, być może coś tam Ci zostało i ciężko się rozkłada (nawiasem mówiąc ja ostatnio wyjęłam z tego filtra 7 zł w monetach, trzy guziki i spinkę do włosów mojej kruszyny Mrugnięcie ) powodzenia!
Zapisane
Teresa13
Użytkownik
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #3 : 24-04-2009, 11:32:14 »

Dziekuję Wam bardzo za rady Uśmiech Powodem był filtr! Nawet nie wiedziałam że pralki takie cos mają. Zebrał sie tam jakiś szlam i to to dawało taki nieprzyjemny zapach. Tą bitwę zwycięzyłam Uśmiech
Zapisane
Natally
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #4 : 17-11-2011, 09:49:23 »

Dziekuję Wam bardzo za rady Uśmiech Powodem był filtr! Nawet nie wiedziałam że pralki takie cos mają. Zebrał sie tam jakiś szlam i to to dawało taki nieprzyjemny zapach. Tą bitwę zwycięzyłam Uśmiech
Gratuluję Mrugnięcie
Zapisane
Aleksandra
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #5 : 24-09-2013, 08:16:10 »

Hej, a może to po prostu problem z kamieniem, twardą wodą? Pomyśl o tym, dodatkowo stosuj się do tego http://www.calgon.pl/hard-water.php, a myślę, że brzydki zapach nie powróci Uśmiech
Zapisane
Lord
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #6 : 24-09-2013, 13:25:47 »

Musisz też zwrócić uwagę od czego zapchał się ten filtr... w razie co możesz zawsze "zainwestować" w filtr pralkowy albo po prostu dodawać wyżej wspomniany calgon do prania...
Zapisane
excuncPreosse
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 2


-
« Odpowiedz #7 : 25-06-2022, 13:51:31 »

prawdopodobnie jakiś szajs siedzi na parowniku albo gdzieś w układzie i jest zawilgocony, raczej ozonowanie nie pomoże w takim wypadku. Ciężka akcja bo nie ma za bardzo jak wyczyścić nawet jak tam zapuścisz jakąś kamerkę i znajdziesz żródełko smrodku
Zapisane
Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: