Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: [1] 2
Drukuj
Autor Wątek: Wakacje z dziećmi  (Przeczytany 24592 razy)
Agula
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 29


« : 17-04-2009, 14:02:43 »

A ja z takim pytaniem drogie Mamuśki - czy znacie jakieś godne polecenia miejsca, gdzie można ciekawie i bezpiecznie spędzić wakacje z 1,5 rocznym dzieckiem i 6 miesięcznym brzuszkiem? wybieramy się na początku czerwca gdzieś, a zważywszy, że za rok pewnie nigdzie nie pojedziemy, w tym roku chciałabym naprawdę odpocząć, bo czekają nas ZNÓW nieprzespane noce  Mrugnięcie gdzie Wy z dzieciaczkami jeździcie?
Zapisane
dolores
Moderator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #1 : 17-04-2009, 15:16:10 »

My w zeszłym roku, we wrześniu byliśmy w Tunezji. Jeremi miał wtedy 9 miesięcy, więc był dość mały lecz nie przeszkodziło mu to w korzystaniu ze wszystkich uroków wyjazdu (w tym także w wycieczce na Sahare Uśmiech). Także bardzo polecam Tunezje na wypady nawet z tak małymi dzieciaczkami. Kraj bardzo przyjemny Uśmiech
Wiem że Tunezja jest daleko więc w dla kobiet ciąży to może bym jej nie polecała...ale dla rodziców z dziećmi jak najbardziej Uśmiech
A może by tak w góry? Uśmiech Niedaleko Zakopanego jest ładna wieś Murzasichle. Do Zakopanego bardzo blisko, a ceny znacznie niższe niż tam, no i spokojniej Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 18-04-2009, 09:40:30 wysłane przez Naczelny » Zapisane
Teresa13
Użytkownik
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #2 : 18-04-2009, 09:13:25 »

Bardzo korzystny dla malców mikroklimat panuje w Rabce, Iwoniczu Zdroju i Krynicy. Ja osobiście polecam Iwonicz Zdrój. Byłam tam z moimi dzieciaczkami, jest dużo deptaków do spacerowania z wózkiem, można skorzystać z leczniczych wód mineralnych Uśmiech
Zapisane
dolores
Moderator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #3 : 18-04-2009, 12:46:53 »

A tu coś do poczytania dla zainteresowanych odpoczynkiem w Tunezji. Na początek kilka oficjalnych artykułów o miejscach w których byliśmy Uśmiech
http://www.libertas.pl/tunezja_afryka.html

A teraz bardziej osobiście Uśmiech
http://www.kriton.one.pl/album/tunezja_po_raz_pierwszy_przywitanie_z_morzem.html
http://www.kriton.one.pl/album/tunezja_po_raz_drugi-tunis_sahara.html
http://www.kriton.one.pl/album/tunezja_po_raz_trzeci_pozegnanie.html

No i jeszcze cos o Murzasichle Uśmiech
http://www.kriton.one.pl/album/murzasichle.html
Zapisane
martynia
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #4 : 21-04-2009, 08:49:24 »

My z dziećmi jeździmy wszędzie,chociaż zdarza się,że jest ciężko bo młodsza córka źle znosi zbyt długą jazdę samochodem.Z brzuszkiem i maluszkiem to polecałabym Rowy nad polskim morzem.Nieduża,przyjemna miejscowość.Odradzam Mielno i inne większe miejscowości.Byłam tam dwa lata temu z brzuszkiem właśnie i nie było fajnie.Dużo ludzi,hałas,brudna plaża
Zapisane
monisia
Użytkownik
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #5 : 04-05-2009, 11:20:50 »

My w tym roku jedziemy na Mazury do Karwicy. To wioska położona nad jeziorem Nidzkim,niedaleko Ruciane-Nida (to pewnie większej ilości osób coś mówi Uśmiech) Jest to sam środek puszczy piskiej, rezerwat w którym panuje strefa ciszy. To raj dla maluszków, woda, lasy gdzie mozna zbierać jagody, malinki Uśmiech Już nie moge się doczekać tych wakacji Uśmiech
Zapisane
Karolina
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #6 : 05-05-2009, 07:41:44 »

Ja z moim brzuszkiem w tym roku nigdzie nie jadę. Termin porodu mam na początek sierpnia więc wole nie ryzykować dalekich wyjazdów. Poza tym mieszkam na wsi więc świeżego powietrza i terenów do spacerów mam pod dostatkiem Uśmiech Ale za rok obiecałam sobie że pojedziemy z dzidzią nam morze Uśmiech Macie może jakies sprawdzone miejscówki nad polskim morzem?
Zapisane
Agula
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #7 : 05-05-2009, 12:23:24 »

my w tym roku zdecydowaliśmy się na polskie morze, jedziemy do Łeby, ale z dala od centrum, wyjeżdżamy 7 czerwca, opowiem wrażenia po powrocie Uśmiech
Zapisane
dolores
Moderator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #8 : 09-05-2009, 10:09:33 »

A my ciągle rozmyślamy gdzie by jechać w te wakacje. Pierwotny plan to była wyprawa do Włoch. Samolotem na Sycylię, a stamtąd wędrować aż do Alp Uśmiech Wędrować oczywiście nie piechotą lecz tamtejszymi środkami lokomocji, po kilka dni w różnych miejscach. Jednak postanowiliśmy ta podróż przełożyć może na przyszły rok albo za dwa lata, teraz Jeremi ma okres uciekania nam na ulicy więc stwierdziliśmy że zamiast zwiedzać to tylko latalibyśmy za nim. Tak że zaczynamy mysleć od nowa gdzie by tu jechać......
Zapisane
dolores
Moderator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #9 : 09-07-2009, 12:21:20 »

my w tym roku zdecydowaliśmy się na polskie morze, jedziemy do Łeby, ale z dala od centrum, wyjeżdżamy 7 czerwca, opowiem wrażenia po powrocie Uśmiech

I jak po wakacjach Agula? Nie wiem jak było nad morzem ale na południu to w tym czasie lało...i lało...i lało....bbrrrrrr.... Co do naszych wakacji to plan już powstał, bilety zakupione i 8.09., zwarci i gotowi ruszamy na trzytygodniowy podbój Albanii Duży uśmiech
Zapisane
Agula
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #10 : 20-07-2009, 10:08:16 »

witajcie! już jakiś czas temu wróciliśmy z urlopu, ale jakoś tak w taką pogodę nie bardzo chce się marnować czas na "internetowanie" Mrugnięcie
a wrażenia - pogoda nam się jako tako udała, Natalka nawet raz wylądowała w morzu (w ubraniu oczywiście..), ważne, że nie padało, ale to o czym warto wspomnieć, to pensjonat do którego trafiliśmy - dziewczyny, jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak doskonale przygotowanym wyjazdem rodzinnym, zaczynając na posiłkach, obiekcie i na obsłudze kończąc - pensjonat nazywał się ARENA SŁOŃCA i szczerze Wam powiem, że nie wyobrażam sobie, że mogło być lepiej pod tym względem - właściciele to małżeństwo z dwójką małych chłopców, więc doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb dzieci i matek - z niczym nie mieliśmy problemów, a wszystko o co prosiliśmy było od ręki załatwiane - łóżeczko (drewniane), "mikrowela" do podgrzewania posiłków, menu dla dzieciaków (moja niespełna 2-letnia córeczka jadała WSZYSTKIE posiłki z nami! mleko tylko rano i na noc Uśmiech ), poza tym PLAC ZABAW to marzenie, wszystko za darmo (gokardy, jeździki, foremki do ogromniastej piaskownicy..) po prostu poezja!
i mimo, że polskie morze zawsze jest ryzykowne, to pewnie za rok już z dwójką pojedziemy w to samo miejsce!
Zapisane
dolores
Moderator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #11 : 21-07-2009, 16:04:16 »

Agula, już sama nazwa pensjonatu ARENA SŁOŃCA brzmi kusząco Mrugnięcie A możesz powiedzieć jaki jest koszt pobytu?
Zapisane
Agula
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #12 : 23-07-2009, 11:01:03 »

byliśmy tam pełne dwa tygodnie, śniadania i obiadokolacje dla naszej trójki i wszystkie atrakcje w cenie, kosztowało nas to 2.400,00zł, z tym, że to było jeszcze przed sezonem, w czerwcu, dla zainteresowanych : http://www.arenaslonca.pl/ - polecam z ręką na sercu Uśmiech
Zapisane
Teresa13
Użytkownik
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #13 : 24-07-2009, 12:10:16 »

Powiem Ci Agula że ośrodek w którym byłaś wygląda bajecznie Chichot Cena nie taka też wygórowana jak za takie atrakcje o których pisałaś.
Dolores, gdzie ty sie wybierasz na wakacje, do Albanii??!! Czemu akurat tam? Albania z tego co słyszałam nie ma (albo raczej nie miała, bo teraz może jest inaczej) dobrej opinii. Pozdrawiam!
Zapisane
Agula
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #14 : 24-07-2009, 17:12:44 »

Dolores, a nie boisz się tej Albanii? nie chcę wyjść na ignoranta, ale mam takie być może "zacofane" pojęcie o Albanii, że tam brud, ubóstwo i choróbska... choć mogę się mylić..
Zapisane
Strony: [1] 2
Drukuj
Skocz do: