Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: 1 [2]
Drukuj
Autor Wątek: Co nam w głowie gra i molestuje ?  (Przeczytany 29866 razy)
Resonaut
autorzy
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 49

Urodo... skónd ty sie bieresz?


« Odpowiedz #15 : 15-05-2009, 18:15:31 »

Mimo wszystko podtrzymuję opinię. Z resztą różnica między bełkotem a chaosem jest umowna. Wiarygodność to jedno, wartość artystyczna dzieła to drugie. Nie będę oczywiście równał wszystkich blackowych kapel jednym cięciem topora, ale przyznaj że niektórym tym umalowanym na czarno-biało panom zdecydowanie brak dystansu do tego co robią. Trudno też mówić o jakichś konkretnych wartościach artystycznych, poza posunięciem do ekstremum tempa i jazgotu. Oczywiście rzecz gustu, są gusta i guściki, wiadomo, natomiast, jak już zauważono, jest to muzyka z której się wyrasta, w moim mniemaniu im wcześniej tym lepiej
Zapisane
Aurinko
autorzy
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 31

Buntuję się, więc jestem.


« Odpowiedz #16 : 17-05-2009, 15:48:32 »

Z tym zgadzam się jak najbardziej, panowie z makabrycznym makijażem są dla mnie śmieszni i rzeczywiście brak im dystansu, i to chyba jest najbardziej zabawne. Sama nie słucham blacku, nie słuchałam i pewnie nie będę. Nie uważam też, żeby do tworzenia tego rodzaju muzyki wkładano serce. Ale przecież nie tylko taką muzykę tworzą skandynawskie zespoły.
Zapisane

skała może pęknąć, zamek runąć...
Moderator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 132

tautologią kaprysów... makulatury chmurą...


« Odpowiedz #17 : 17-05-2009, 22:17:06 »

a propos malowanych panów z metalowych kapel: potwierdza się reguła, że co starsze, to lepsze Mrugnięcie
kiedyś to i malowani rockowcy mieli swój urok i swoisty artyzm, chociażby cudowne Kiss Chichot Jakieś 3 lata temu sprezentowałam sobie ich winyl, w którym była wycinanka do posklejania - strzelający, papierowy pistolet! kiedyś nawet kicz był na poziomie Duży uśmiech;D
Zapisane

Mijaj zdrów otwarte okna.
Resonaut
autorzy
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 49

Urodo... skónd ty sie bieresz?


« Odpowiedz #18 : 03-06-2009, 18:25:36 »

Jeśli chodzi o umalowanych panów, to polecam zapoznanie twórczości tria "The Tiger Lillies" - Londyński folk miejski w tonacji noir Mrugnięcie A jak ktoś chce posłuchac czym jest dobry folk, to polecam Kwartet Jorgi, a jak Kwartet Jorgi spodoba, to mozna przystąpić do adoracji legendy, czyli Osjan, na początek może "Księga Chmur"

Jesli idzie o rzeczy z trochę innej beczki, z ręka na sercu polecam nową Pati Yang, jeśli tej płyty NME nie zauważy to zaiste jest to "enemy" dobrej muzyki. Genialna jest Maria Awaria - odwagi twórczej tej małej mogłaby pozazdrościć armia wielkich gwiazd polskiej estrady (tfu, tfu!) Całkiem do rzeczy jest też Mika Urbaniak z płytą "Closer", troche w duchu nowego retro-popu a'la Amy Winehouse, czy Duffy, świetnie wyprodukowana (ma się te koneksje rodzinne:)
Zapisane
Naczelny
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 248



WWW
« Odpowiedz #19 : 04-06-2009, 21:49:11 »

A propos Marii Boskiej Awarii... ostatnio dostałem w prezencie jej płytę Mrugnięcie i chyba się uzależniłem! Słucham na okrągło, a moje opisy na gg sieją zgorszenie wśród koleżanek z pracy! Zgadzam się z Resonaut w 100% - jest genialna!
Zapisane

To explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before.
Resonaut
autorzy
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 49

Urodo... skónd ty sie bieresz?


« Odpowiedz #20 : 30-10-2009, 23:12:37 »

Moi drodzy, zremasterowani the Beatles...
nie mam jeszcze boksu, przesłuchałem na wyrywki, ale oszczędość w słowie tu jest wysoce wskazana...
Zapisane
majka 00
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #21 : 25-11-2010, 20:35:41 »

Ja najbardziej lubię rock i metal. Spoko
Relaksuję się przy blusie Uśmiech
A opera i różne w tym stylu do mnie nie przemawjają.
Tańcem zajmuję się od 6 lat.
Zaczęłam gdy miałam 4 lata ... uprawiam Hip-hop Uśmiech
Pozdrawiam. Uśmiech
Zapisane
wojtasstasiu
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #22 : 30-05-2014, 09:42:15 »

reggae i dub są moją miłością
lubie rock
nie znosze techno
Zapisane
Strony: 1 [2]
Drukuj
Skocz do: