I Komunia dziecka

(1/4) > >>

dolores:
Za póltora tygodnia zostanę mamą pierwszokomunistki ;) Przyznam że mam już troche stresa przed tym dniem, a spraw które jeszcze musze załatwić cała mase! Czy jest na forum jakaś mama która też w tym roku ma komunijne dziecko? :)

duende:
ja mam pytanie ... co kupić na komunie dziewczynce ...? sprzęt odpada ... macie jakieś pomysły?
Póki co  zastanawiam się nad biżuterią srebrną ( złota nie lubię).Może wiecie gdzie w naszym mieście można kupić coś fajnego z biżuterii srebrnej dla komunistki :)

Teresa13:
Ha mam podobny problem jak Duende! Tyle że ja ide na komunie do chłopca. Komunia 17.05. a ja nie wciąż nie mam prezentu :( Teraz komunie to nie to samo co kiedyś, teraz to są całe fety z tej okazji wystawiane. Ludzie wydają po kilka tysięcy żeby się pokazać innym, katastrofa! Dzieci podobno dostają (podaje z tego co wiem że inni kupowali): łańcuszek lub kolczyki wygrawerowane, biblia z dedykacją, mp3 lub mp4, laptop, rower, kład (nie wiem czy tak to sie pisze), plazma, play station, aparat fotograficzny, rolki, hulajnoga, wycieczka w ciekawe miejsce, teleskop, mikroskop, namiot plus materac i śpiwór......I jak w tym wszystkim nie zwariować....

Nika:
Rany co za długa lista prezentów..najbardziej powaliły mnie te plazmy i quady (tak się pisze :))! To ile ludzie wydają na prezenty 1-2 tyś.? To jakiś absurd! Ja byłam na komunii u dziewczynki w tamtym roku i kupiłam ładny zgrabny zegarek, a odwrocie którego wygrawerowałam date i z jakiej okazji. UWażam że nia ma co szaleć bo to tylko nakręca całą sprawe. Za pare lat to co, będziemy dzieciakom dawać domu z basenem?

Naczelny:
Ja też uważam że to przesada, to już jest bardziej szopka niż uroczystość religijna, wcale bym się nie pogniewał gdyby kościół na wzór starych czasów organizował małe przyjęcie na plebanii dla najbliższej rodziny i na tym koniec. Słyszałem już o komuniach na które zaproszonych było 70 osób! Tyle osób to się zaprasza na wesele!
Myślę, że nie należy się podporządkowywać takim modom, bo tak jak napisała Nika to tylko nakręca cały ten cyrk. Kupujcie drobne prezenty, a jeśli już musi być to coś droższego (bo np. jesteście chrzestnymi), to niech to będzie coś twórczego i naprawdę wartościowego, aparat, kamera, instrument muzyczny, a nie jakieś konsole czy inne tego typu urządzenia do odmóżdżania.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona