Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: jak się pozbyć mrówek?  (Przeczytany 49413 razy)
truskawka
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 11


« : 15-05-2009, 09:33:44 »

Od pewnego czasu mam w domu inwazje mrówek czarnych. Wchodzą z ogrodu do domu. Wypróbowywałam różne spraye na owady ale bez rezultatów. Czy jest na forum może ktoś kto wie jak się pozbyć tych nieproszonych gości?
Zapisane
Karolina
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #1 : 16-05-2009, 11:05:38 »

Ja miałam kiedyś mrowisko w ogrodzie. Mrówki wchodziły mi do domu i wiem jakie to może być dręczące. Dobrym sposobem (my taki zastosowalismy) jest wysypanie dosyć dużej ilości soli na drogi podróżowania mrówek i na mrowisko. Sól mrówek nie zabija, a powoduje że owady odchodzą dość daleko z danego terenu.
Innym sposobem (niestety bardziej drastycznym) jest rozsypanie wokół mrowiska takich czerwonych kryształków (można kupić w sklepie ogrodniczym). Mrówki wnoszą je do środka..i po kilku dniach mrowiska już nie ma.


« Ostatnia zmiana: 16-05-2009, 12:01:00 wysłane przez Karolina » Zapisane
dolores
Moderator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #2 : 19-05-2009, 09:34:14 »

Pamiętam że jak spędzałam wakacje u dziadków na wsi to często po blacie w kuchni łaziły mrówki. Mój tata twierdzi że babcia używałam świeżej mięty do pozbycia się ich, kładła w miejscu skąd wyłaziły i... ponoć działało Uśmiech
Zapisane
monisia
Użytkownik
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #3 : 20-05-2009, 21:53:52 »

Tak sobie myślę że może by pomogło wysprzątanie zakamarków w domu. Mrówki lezą do jedzenia, może masz gdzieś za szafkami coś co je przyciąga. Zrób małą inspekcję sanitarną Mrugnięcie Może to pomoże. Powodzenia
Zapisane
truskawka
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #4 : 21-05-2009, 09:01:56 »

Kuchnie wysprzątałam na samym początku jak tylko mrówki się pojawiły. To ich nie powstrzymało od dalszego najazdu. Znalazłam ścieżki mrówek i wypróbowałam metodę z solą. Nie znalazłam mrowiska ale zasoliłam cała okolice Duży uśmiech A teraz najważniejsze! Od dwóch dni nie znalazłam ani jednej mrówki w domu! Mam nadzieję że wyniosły się nie dobre!   
Zapisane
Alex_Vlasov
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1

Яковлева


« Odpowiedz #5 : 09-08-2011, 19:06:30 »

Mam nastкpujacy problem: podczas grania w garden of rhishis znalazlem item na ziemi Magic liquer. Gdy go podnioslem zobaczylem ze to quest item, stwierdzilem ze jest niepotrzebny i chcialem go wywalic ale sie nie da, probowalem w sklepie sprzedac i to samo, do banku tez nie. to cos caly czas mi zawala EQ jak sie tego pozbyc? :
Zapisane
Naczelny
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 248



WWW
« Odpowiedz #6 : 09-08-2011, 20:16:07 »

Haha, ostatnio spamerzy upodobali sobie nasze forum... ale ten wpis jest tak absurdalny, że aż szkoda go kasować;).
Zapisane

To explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before.
olga.rarytas
redakcja
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #7 : 10-08-2011, 08:27:00 »

Jak absurdalny?

Człowiek ma konkretny problem - chce się quest itemu pozbyć, a Ty mówisz, że absurd??;p;p;p
Pomógłbyś lepiej się go pozbyć, a nie;p
Zapisane

Różnorodność źródłem jedności
Naczelny
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 248



WWW
« Odpowiedz #8 : 10-08-2011, 16:21:40 »

Masz rację... ale ja myślałem, że każdy wie jak to zrobić. Oczywiście przede wszystkim nie należy zbierać quest itemów, których nie chcemy potem rozquestowywać. A jeśli już nam się niechcący zdarzy, to oczywiście nikt tego od nas w sklepie ani w banku nie kupi! Trzeba iść do egzorcysty. Można go znaleźć na tyłach każdego kościoła. Egzorczystę poznamy po tym, że trzyma na zewnątrz czystą wódkę. Podchodzimy do egzorcysty i pokazujemy mu nieszczęsny item. Egzorczysta wylewa na niego wódkę i w ten sposób zmienia go w coś pożytecznego. Niestety wódka jest droga, więc usługa słono kosztuje.
Powodzenia!
Zapisane

To explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before.
Natally
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #9 : 17-11-2011, 09:21:52 »

Od pewnego czasu mam w domu inwazje mrówek czarnych. Wchodzą z ogrodu do domu. Wypróbowywałam różne spraye na owady ale bez rezultatów. Czy jest na forum może ktoś kto wie jak się pozbyć tych nieproszonych gości?

Zapoznaj się z artykułem na stronie powinno pomóc
http://www.sposobnawszystko.pl/2011/06/jak-pozbyc-sie-mrowek.html
Zapisane
Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: