Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Przyjęcie urodzinowe  (Przeczytany 9541 razy)
Teresa13
Użytkownik
**
Wiadomości: 51


« : 18-05-2009, 11:18:36 »

Chce mojemu Szymkowi odprawić 5-te urodzinki w domu dla kolegów i koleżanek. Do tej pory robiłam tylko dla rodziny wiec nie mam wprawy w imprezach dla dzieci. Macie może jakieś ciekawe pomysły jak to zorganizować?
Zapisane
dolores
Moderator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #1 : 19-05-2009, 09:15:51 »

Pięciolatki to wymagający goście Uśmiech Żeby nie rozniosły domu trzeba im zagospodarować ciekawie czas. Oto propozycje zabaw Uśmiech

Skrzynia skarbów
Przygotuj paczuszki z maleńkimi prezentami dla dzieci. Wystarczą drobiazgi, byle ładnie zapakowane. Wnieś do pokoju skrzynię ze "skarbami", którą wcześniej przygotuj z kartonu. Każde dziecko losuje prezent, kiedy coś zaprezentuje: zaśpiewa piosenkę, powie wierszyk, zrobi straszną minę lub fikołka otrzymuje wybrany prezent. Prezentami moga być np zabawki z kinder niespodzianek, których w każdym domu jest chyba pełno Uśmiech

Wyścig gazet
W tej grze wszystkie dzieci stają w rzędzie naprzeciwko ściany i dostają po dwa kawałki gazety, na których mogą stanąć, jedna noga na każdym. Na hasło „Start!" zawodnicy zaczynają poruszać się w kierunku ściany. jeśli ktoś jakąś częścią ciała dotknie podłogi, musi zaczynać od początku.

Autoportret
Na papierze pakunkowym (duże arkusze), odrysuj każde dziecko a potem niech dorobią resztę - oczka, buźkę, włosy, ubranie.
Zapisane
martynia
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #2 : 19-05-2009, 09:26:18 »

Ja też robiłam ostatnio urodziny córki w domu i polecam.Jest sporo sprzątania po i zamieszania w trakcie imprezy,ale nie ma porównania z Mc Donaldami i urodzinami w kinie.Warto przygotować miejsce na posiłek i na zabawę,wspólnie z dzieckiem zorganizować jakieś konkursy,np taniec z balonem,kalambury,konkurs tańca.Jakieś takie z nagrodami typu magnes na lodówkę z Danonków.Samo przygotowywanie może być fajne  Mrugnięcie Dzieciaki mają niezły ubaw,a fortuny wydawać nie trzeba.Pozdrawiam i życzę bajecznych 5 urodzinek!!!
Zapisane
monisia
Użytkownik
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #3 : 19-05-2009, 14:23:36 »

Oskar jeszcze nie miał robionych urodzin dla kolegów ale był już zaproszony na jedne od kuzynki Uśmiech
Z tego co wiem na temat robienia urodzin to:
1. Gości nie za dużo, podobno jest taka "zasada", że tyle dzieciaczków, ile dziecko ma lat
2. Menu proste i to jak najwięcej rzeczy "do ręki" - pokrojone owoce, czipsy i słodycze wedle uznania, jakieś małe proste knapki (ale tego pewnie nie zejdzie za wiele), no i najważniejsze napoje (tego duzo bo jak dzieciaki skacza i broją o potem piją jak smoki)
3. Urozmaicone zabawy, najlpiej takie które maja nagrody
4. Czas trwania przyjęcia to max 2 - 3 godziny, dzieci pewnie miałby siłe na dłużej ale mysle ze Ty będziesz miec już dość Uśmiech
Udanego party Uśmiech
Zapisane
Teresa13
Użytkownik
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #4 : 20-05-2009, 12:17:03 »

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi Uśmiech Urodziny za 3 tygodnie wiec jeszcze mam troszke czasu na przygotowywania. Szymek zrobił liste gości, zasada tyle gości ile ma solenizant lat niestety sie nie sprawdzi, bo syn uparł sie że musi być 8 dzieci i ani jednego mniej Uśmiech
Zapisane
monisia
Użytkownik
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #5 : 20-05-2009, 21:42:12 »

8 dzieci to spora gromadka Uśmiech A nie myślałaś zorganizować urodzinek gdzieś "na mieście"? Jest troche miejsc gdzie można by takie rzeczy zrobić, a odchodzi sprzątanie i całe to zamieszanie Uśmiech
Zapisane
Teresa13
Użytkownik
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #6 : 21-05-2009, 12:36:08 »

Wiem i to bardzo dobrze co mnie bedzie czekać na imprezie z 8 dzieci + solenizant + brat solenizanta (który nie został wciągnięty na liste) = 10 dzieci!! Ratunku!! Uśmiech Co do urodzin "na mieście" to brałam taką opcję pod uwagę ale w końcu stwierdziłam że większość miejsc jest chłopcom dobrze znana bo chodzili na urodziny swoich kolegów, a ja chciałam zrobić cos innego, nowego. Wiem że to znacznie wiecej roboty dla mnie ale już tak sie nakręciłam że teraz nie chce zmieniać decyzji Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: