Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: 1 2 [3]
Drukuj
Autor Wątek: Albania  (Przeczytany 48588 razy)
dolores
redakcja
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #30 : 04-06-2014, 11:53:37 »

Skus sie skus Uśmiech Ja wspominam Albanie z wielkim sentymentem Uśmiech
daro3376
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #31 : 05-07-2014, 13:42:06 »

Witam wszystkich Forumowiczów.
Wybieram się w te wakacje m.in. do Albanii. Czy ktoś może mi polecić jednodniowe trasy w Górach Przeklętych (jeśli takowe są)? Startować będę z okolic Rubika. Dojazd własnym samochodem "nieterenowym".
Dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam
Nidorff
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #32 : 11-08-2014, 12:10:48 »

...właśnie wróciłem z Theth w sercu Gór Przeklętych. Pragnę zweryfikować informację, że nie da się tam dojechać samochodem osobowym. Już da się. I to bez większych problemów (chyba że ktoś nie lubi jechać 15 km na jedynce w dół i potem w górę po krętej górskiej zaj... serpentyniastej drodze) :-))) ...wjazd na przełęcz od Szkoder jest właśnie robiony przez ichnich drogowców (więcej problemów jest z mijaniem się z licznymi koparkami i maszynami niż z samą drogą) gorzej jest dalej z przełęczy do samego Theth, ale wciąż mówimy o w miarę równej szutrowej drodze górskiej. Należy jednak absolutnie zapomnieć o jakimkolwiek ruszeniu dalej. Do Theth można dojechać i potem zawrócić. Nawet jazda po wiosce to zadanie dla terenówek i to tych większych. Gdyby ktoś miał jakieś pytania służę mailem nidorff@poczta.fm .....a same góry.... tego się nie da opisać. Drugich tak dzikich i mało znanych gór w Europie na pewno już nie ma. Piękne są przy tym niezwykle. Lud miły (choć turystoza - czyli "chitrość" na kasę tak powszechna u naszych górali) zatacza tam już coraz szersze kręg ;-) I jeszcze jeden mit. Albania to nie jest tani kraj. Zwłaszcza tam. Turysta jest tam traktowany jak euro chodzące na dwóch nogach :-) Tak czy siak jakby się kto wybierał służę informacją :-)))
orciobiq
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #33 : 18-05-2017, 19:15:59 »

Witam serdecznie
Byłem z żoną w Albanii pierwszy raz w 2011 roku w Durres. Brud, ścieki płynące do morza, w którym się kąpaliśmy dzień wcześniej, fuj… Wtedy powiedzieliśmy "pierwszy i ostatni raz w Albanii”.
Ale w 2015 roku koleżanka pokazała nam zdjęcia z południa (Saranda i Ksamil i opowiedziała o południu). Mówiła ciekawie i fotki miała super, więc daliśmy Albanii drugą szansę. Wybraliśmy się do Ksamilu w czerwcu 2016. Czy nam się podobało?
ZAKOCHALIŚMY SIĘ w Ksamilu. W tych cudnych 4 wysepkach, w turkusowej wodzie bez strachu przed jeżowcami,  w doradzie i okoniu grillowanych z nadziewanym bakłażanem, w ludziach nienastawionych na ‘kasa kasa”, ale prawdziwych, życzliwych i poza barierami językowymi bardzo  pomocnymi.

Od tego czasu byliśmy tam jeszcze w październiku a teraz byłem tam jeszcze się zregenerować w kwietniu 2017. Cudowni pracowici ludzie, standard coraz lepszy miejsc noclegowych, ale  problem znaleźć ludzi mówiących po polsku albo dobrze po angielsku no i standardy często jeszcze nie europejskie.

Trzeba wiedzieć, gdzie się stołować, gdzie jest dobry nocleg i na której plaże leżaki tanie i pozwalają zjeść własne jedzenie. Jak to się wie, to więcej już człowieka nie ciągnie do Chorwacji, czy do Grecji.

Postanowiliśmy pomóc, w wyniku czego powstało www.ksamil.pl z praktycznymi poradami, informacjami i namiarami oraz profil ksamilPL na FB z aktualnościami typu, jaki się dostać, co ile kosztuje, jak wynająć najtaniej motorówkę, itp.
Polecamy Ksamil jako spokojne miejsce, gdzie można naprawdę odpocząć w rajskich warunkach i zjeść i nocować w dobrych warunkach. 

Poniżej garść praktycznych info dla jadących właśnie w tym roku do Ksamilu
Za Euro płacą w tym roku 134-136leków (100 leków około 3zł), są bankomaty i są sklepy (W Ksamilu fajne są sklepy Alfa) i jest najlepsza knajpa dla Polaków Czimi na Rruga Aksionati. Zapłacisz w  knajpach także w Euro.
Plaże są piaszczyste, sztucznie budowane w ostatnich latach (jak byłem w  kwietniu, to na kilku w nich właśnie poszerzali przestrzeń na leżaki i woda jest obłędnie turkusowa;-)

Najlepiej się dostać z Korfu w Grecji. Aktualnie wodolot o 9.00 rano z Korfu do Sarandy. Z powrotem z Sarandy o godzinie 13.00 do Korfu.
A  z betonowej  Sarandy to już się bierze busika za 100leków (3zł)i po 30 minutach człowiek jest już w klimatycznym i ciągle niezadeptanym Ksamilu.

Jurek
ksamilPL
compsunsma
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #34 : 07-06-2017, 07:38:05 »

Ja zamierzam jechać do Albanii, ale po tym opisie, który przeczytałem chyba zwątpiłem... Język Może Hiszpania?

Marek Piotrowski
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #35 : 02-04-2018, 14:22:10 »

Witam serdecznie, jestem nowy Uśmiech
Wybieram się z Małżonką do Macedonii - Albanii - Czarnogóry we wrześniu-październiku i - jak to mam w zwyczaju - robię kwerendę.
Dlatego dzięki za informacje tutaj i w internetowym przewodniku po Albanii.

• Mam pytanie: w artykule o podróży przez Góry Przeklęta znalazłem wzmiankę o jakimś mi nieznanym dokumencie:
    "Bardzo miły celnik zajął się naszą odprawą. Wskazał Pawłowi drogę po jakże ważny kwitek umożliwiający poruszanie się po albańskich drogach. "
    O jaki dokument chodzi?
  • I jeszcze jesli idzie o Thenth - napisano tu w wątku, że da się dojechać samochodem osobowym (zakładam, że nie uda mi się tej Łady wypożyczyć...) - jak jest z bezpieczeństwem karoserii (pryskające kamienie itd - wolałbym nie dopłacać w wypożyczalni za lakierowanie...). Czy gdzieś po drodze można zostawić wóz i wynając kogoś z terenówką np. na dwa dni?
  • Mam pytanie - czy ktoś z Was ma może namiar (najchętniej w Macedonii) na wynajem samochodu terenowego typu Łada Niva? (bardzo dobrze mi się sprawdziła w zeszłym roku w Armenii i Gruzji, a na droższą terenówkę mnie nie stać).
« Ostatnia zmiana: 02-04-2018, 14:30:50 wysłane przez Marek Piotrowski » Zapisane
Strony: 1 2 [3]
Drukuj
Skocz do: