Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Strony: 1 2 [3]
Drukuj
Autor Wątek: Albania  (Przeczytany 73702 razy)
dolores
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #30 : 04-06-2014, 11:53:37 »

Skus sie skus Uśmiech Ja wspominam Albanie z wielkim sentymentem Uśmiech
Zapisane
daro3376
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #31 : 05-07-2014, 13:42:06 »

Witam wszystkich Forumowiczów.
Wybieram się w te wakacje m.in. do Albanii. Czy ktoś może mi polecić jednodniowe trasy w Górach Przeklętych (jeśli takowe są)? Startować będę z okolic Rubika. Dojazd własnym samochodem "nieterenowym".
Dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam
Zapisane
Nidorff
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #32 : 11-08-2014, 12:10:48 »

...właśnie wróciłem z Theth w sercu Gór Przeklętych. Pragnę zweryfikować informację, że nie da się tam dojechać samochodem osobowym. Już da się. I to bez większych problemów (chyba że ktoś nie lubi jechać 15 km na jedynce w dół i potem w górę po krętej górskiej zaj... serpentyniastej drodze) :-))) ...wjazd na przełęcz od Szkoder jest właśnie robiony przez ichnich drogowców (więcej problemów jest z mijaniem się z licznymi koparkami i maszynami niż z samą drogą) gorzej jest dalej z przełęczy do samego Theth, ale wciąż mówimy o w miarę równej szutrowej drodze górskiej. Należy jednak absolutnie zapomnieć o jakimkolwiek ruszeniu dalej. Do Theth można dojechać i potem zawrócić. Nawet jazda po wiosce to zadanie dla terenówek i to tych większych. Gdyby ktoś miał jakieś pytania służę mailem nidorff@poczta.fm .....a same góry.... tego się nie da opisać. Drugich tak dzikich i mało znanych gór w Europie na pewno już nie ma. Piękne są przy tym niezwykle. Lud miły (choć turystoza - czyli "chitrość" na kasę tak powszechna u naszych górali) zatacza tam już coraz szersze kręg ;-) I jeszcze jeden mit. Albania to nie jest tani kraj. Zwłaszcza tam. Turysta jest tam traktowany jak euro chodzące na dwóch nogach :-) Tak czy siak jakby się kto wybierał służę informacją :-)))
Zapisane
orciobiq
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #33 : 18-05-2017, 19:15:59 »

Witam serdecznie
Byłem z żoną w Albanii pierwszy raz w 2011 roku w Durres. Brud, ścieki płynące do morza, w którym się kąpaliśmy dzień wcześniej, fuj… Wtedy powiedzieliśmy "pierwszy i ostatni raz w Albanii”.
Ale w 2015 roku koleżanka pokazała nam zdjęcia z południa (Saranda i Ksamil i opowiedziała o południu). Mówiła ciekawie i fotki miała super, więc daliśmy Albanii drugą szansę. Wybraliśmy się do Ksamilu w czerwcu 2016. Czy nam się podobało?
ZAKOCHALIŚMY SIĘ w Ksamilu. W tych cudnych 4 wysepkach, w turkusowej wodzie bez strachu przed jeżowcami,  w doradzie i okoniu grillowanych z nadziewanym bakłażanem, w ludziach nienastawionych na ‘kasa kasa”, ale prawdziwych, życzliwych i poza barierami językowymi bardzo  pomocnymi.

Od tego czasu byliśmy tam jeszcze w październiku a teraz byłem tam jeszcze się zregenerować w kwietniu 2017. Cudowni pracowici ludzie, standard coraz lepszy miejsc noclegowych, ale  problem znaleźć ludzi mówiących po polsku albo dobrze po angielsku no i standardy często jeszcze nie europejskie.

Trzeba wiedzieć, gdzie się stołować, gdzie jest dobry nocleg i na której plaże leżaki tanie i pozwalają zjeść własne jedzenie. Jak to się wie, to więcej już człowieka nie ciągnie do Chorwacji, czy do Grecji.

Postanowiliśmy pomóc, w wyniku czego powstało www.ksamil.pl z praktycznymi poradami, informacjami i namiarami oraz profil ksamilPL na FB z aktualnościami typu, jaki się dostać, co ile kosztuje, jak wynająć najtaniej motorówkę, itp.
Polecamy Ksamil jako spokojne miejsce, gdzie można naprawdę odpocząć w rajskich warunkach i zjeść i nocować w dobrych warunkach. 

Poniżej garść praktycznych info dla jadących właśnie w tym roku do Ksamilu
Za Euro płacą w tym roku 134-136leków (100 leków około 3zł), są bankomaty i są sklepy (W Ksamilu fajne są sklepy Alfa) i jest najlepsza knajpa dla Polaków Czimi na Rruga Aksionati. Zapłacisz w  knajpach także w Euro.
Plaże są piaszczyste, sztucznie budowane w ostatnich latach (jak byłem w  kwietniu, to na kilku w nich właśnie poszerzali przestrzeń na leżaki i woda jest obłędnie turkusowa;-)

Najlepiej się dostać z Korfu w Grecji. Aktualnie wodolot o 9.00 rano z Korfu do Sarandy. Z powrotem z Sarandy o godzinie 13.00 do Korfu.
A  z betonowej  Sarandy to już się bierze busika za 100leków (3zł)i po 30 minutach człowiek jest już w klimatycznym i ciągle niezadeptanym Ksamilu.

Jurek
ksamilPL
Zapisane
compsunsma
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #34 : 07-06-2017, 07:38:05 »

Ja zamierzam jechać do Albanii, ale po tym opisie, który przeczytałem chyba zwątpiłem... Język Może Hiszpania?
Zapisane
Marek Piotrowski
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #35 : 02-04-2018, 14:22:10 »

Witam serdecznie, jestem nowy Uśmiech
Wybieram się z Małżonką do Macedonii - Albanii - Czarnogóry we wrześniu-październiku i - jak to mam w zwyczaju - robię kwerendę.
Dlatego dzięki za informacje tutaj i w internetowym przewodniku po Albanii.

  • Mam pytanie: w artykule o podróży przez Góry Przeklęta znalazłem wzmiankę o jakimś mi nieznanym dokumencie:
    "Bardzo miły celnik zajął się naszą odprawą. Wskazał Pawłowi drogę po jakże ważny kwitek umożliwiający poruszanie się po albańskich drogach. "
    O jaki dokument chodzi?
  • I jeszcze jesli idzie o Thenth - napisano tu w wątku, że da się dojechać samochodem osobowym (zakładam, że nie uda mi się tej Łady wypożyczyć...) - jak jest z bezpieczeństwem karoserii (pryskające kamienie itd - wolałbym nie dopłacać w wypożyczalni za lakierowanie...). Czy gdzieś po drodze można zostawić wóz i wynając kogoś z terenówką np. na dwa dni?
  • Mam pytanie - czy ktoś z Was ma może namiar (najchętniej w Macedonii) na wynajem samochodu terenowego typu Łada Niva? (bardzo dobrze mi się sprawdziła w zeszłym roku w Armenii i Gruzji, a na droższą terenówkę mnie nie stać).
« Ostatnia zmiana: 02-04-2018, 14:30:50 wysłane przez Marek Piotrowski » Zapisane
palinka
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #36 : 11-05-2023, 13:26:44 »

a gdyby tak pojechać tam samochodem? da radę?
Zapisane
puder
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #37 : 11-05-2023, 14:10:13 »

Pewnie tak, teraz wiele osób robi sobie taki trip, wypoczynek połączony ze zwiedzanie, tylko jak chcesz jechać większą grupą lepiej zdecydować się na wynajem większego samochodu. Zresztą też planuję taki wyjazd a wcześniej mam też załatwić wynajem auta na ślub kuzynki
« Ostatnia zmiana: 05-06-2023, 16:28:08 wysłane przez puder » Zapisane
Strony: 1 2 [3]
Drukuj
Skocz do: